warsztaty - szkolenia -psychoterapia

psychologOnline logo RGB web szare 1

Zatrzymaj proces wypalania emocjonalnego.
W 2 miesiące przejmij kontrolę nad
stresem i nadmiarem spraw na swojej głowie

"5 kroków do zmiany Krytyka w Sojusznika" warsztaty psychologiczne online

Brakuje Ci energii a ilość spraw, jakimi masz się zająć przytłacza i osłabia?

Nie masz siły na planowanie a motywacja działa tylko przez chwilę?

To sygnały, wypalenia emocjonalnego nadmiarem stresu, zobowiązań i wyzwań.  Inne objawy wypalenia emocjonalnego to:

Prokrastynacja – odwlekasz w czasie nawet ważne projekty, nie możesz się zabrać do działania, zajmujesz się nie tym co trzeba.

Stan ciągłego podenerwowania –  irytują Cię nawet drobiazgi,  nie masz cierpliwości do innych, czasem wybuchasz z błahego powodu.

Pragnienie ucieczki –  chcesz się schować w ciemną dziurę, żeby nikt od Ciebie nic nie chciał, nie masz ochoty na kontakt z innymi ludźmi ani na jakikolwiek wysiłek

Brak zdolności do odpoczynku – masz problem z odpoczywaniem, nie możesz usiedzieć spokojnie, bo ciągle masz coś do zrobienia. Masz trudności ze snem, nie możesz zasnąć albo wybudzasz się w nocy i myślisz.


Motywacja, lepsze planowanie i organizacja siebie w czasie nie pomogą.

Masz skończoną ilość czasu – tylko 24 godziny na dobę i skończoną ilość energii życiowej, którą możesz wydatkować bez regeneracji. Nie ma możliwości, żeby ograniczonymi zasobami ogarnąć nieograniczoną ilość wyzwań, musisz coś wybrać i coś odrzucić.

Wybrać możesz na dwa sposoby:

1. nieświadomie – odruchowo podążać za tym, czego najbardziej domaga się świat, ignorując siebie i to, że też potrzebujesz czasem odpocząć i mieć czas na swoje sprawy

2. świadomie – wybierając z tego, czego domaga się świat tylko to, co jest spójne z Twoimi celami, potrzebami i życiem. Odrzucać natomiast to, co wprowadza w życie chaos i przeciążenie.

Kluczem nie jest lepsza organizacja, tylko świadoma eliminacja ilości wyzwań. Bez zdolności redukowania obciążeń, twoja zdolność sprawnej organizacji będzie tylko zwiększać Twoje obciążenie. Świat chętnie skorzysta z tej zdolności i wrzuci Ci na głowę więcej obciążeń

Zaczniesz świadomie ograniczać ilość obciążeń, gdy dasz sobie prawo do:

Dlaczego dziś sprawia Ci to trudność?

To, co dziś utrudnia Ci świadome ograniczenie wyzwań płynących ze świata, to “wbite w twoją głowę” przekonania, że nie masz prawa tego robić. 

Możesz je rozpoznać po krążących po twojej głowie myślach w rodzaju: “odmawianie to egoizm”; “dbanie o siebie to rozczulanie się nad sobą i fanaberie”; “lepiej nic nie zrobić niż zrobić źle”; “inni mnie wyśmieją jak popełnię błąd”; “nie mogę pozwolić sobie na błędy”; “porażka to dowód na to, że się nie nadaję”; “proszenie o pomoc, to ostateczność”. 

To są mentalne ograniczenia, które nie pozwalają Ci decydować o tym, w co zaangażujesz swój czas i energię. One uruchamiają takie schematy działania, które każą Ci odpowiadać na wszystko, co dzieje się wokół i wypalają Cię emocjonalnie. 

Nie da się ich zmienić ot tak po prostu samą swoją wolą, bo w większości działają one poniżej progu twojej świadomości. Wyraźne są tylko efekty działania tych przekonań – różnego rodzaju negatywne myśli, emocje napięcia w ciele. 

Dzięki metodzie Dialogu z Wewnętrznym Krytykiem i innymi wewnętrznymi postaciami zyskujesz świadomy dostęp do ograniczających przekonań i  możesz je zmienić. Dosłownie zamieniasz swoją wewnętrzną komunikację, dając sobie przestrzeń do decyzji w co i w jakim stopniu będziesz się angażować

 

OM bez tla2 1

Psycholog Ola Muller -prowadząca warsztaty

Krytyk Wewnętrzny to część twojej osobowości zbudowana z krytycznych słów i reakcji ważnych osób w przeszłości. One ukształtowały twój zestaw przekonań, hamujących twoją swobodę wyboru i zmuszających Cię do podporządkowania się zewnętrznym normom i wymaganiom innych ludzi.

Metoda dialogu z Krytykiem Wewnętrznym to jest psychoterapeutyczne narzędzie do zmiany tych przekonań i zakodowanych w Twojej głowie tekstów.

Praca nad wewnętrznymi dialogami, pomaga zwiększyć samoświadomość, uspokoić wewnętrznie oraz uniezależnić od opinii i krytyki innych osób.

Bazując na tej metodzie oraz naszym ponad 20to-letnim własnym doświadczeniu psychoterapeutycznym, opracowałyśmy z Olą Muller (psychologiem z mojego zespołu) autorski program rozwoju osobistego online:

“5 Kroków do zmiany Krytyka w Sojusznika”

W programie tym przejdziesz proces, zmiany swojego negatywnego dialogu wewnętrznego na taki, który w trwały sposób będzie chronił twoją energię i motywację przed wypaleniem. Wzmacniał samoocenę i poczucie wpływu na rzeczywistość.

EK bez tla 1

Psycholog Elżbieta Kalinowska –  opiekun programu

Po przejściu programu, zaczniesz:

stresem1

Panować nad stresem

Znajdujesz czas dla siebie. Umiesz wyciszyć się i odpocząć. Nie wymagasz od siebie perfekcji na każdym kroku. Cieszysz się tym, co osiągasz, nawet jeśli nie wszystko idzie po twojej myśli. Nie martwisz się na zapas, nie rozpamiętujesz przeszłych błędów.

554aaf90 86c1 4b86 9731 57cac79c35db

Korzystać z pomocy innych

Swobodnie korzystasz z pomocy innych ludzi. Nie robisz wszystkiego sama, nawet jeśli zrobisz to najlepiej ze wszystkich. Doceniasz wartość swojego czasu i sił. Pozwalasz swoim bliskim zadbać o Ciebie i wspólne sprawy.

Zachowywać empatyczny dystans

Jesteś osobą empatyczną, ale nie dajesz się porywać przez cudze problemy i emocje. Potrafisz słuchać innych, nie tracąc z oczu swojej osoby i swoich potrzeb

asertywna

Asertywnie odmawiać

Znasz granice swojej odpowiedzialności i odmawiasz, jeśli inni chcą zrzucić na Ciebie to, co powinni sami zrobić. Nie dajesz się wykorzystywać, ani nie poddajesz się manipulacji.

Jak dokładnie wygląda nasz proces skutecznej zmiany?

proces 2

Krok 1. Odkryjesz źródła siły  – doświadczysz jak współpracują ze sobą myśli, ciało, emocje i jak to się przekłada na Twoje samopoczucie i motywację

Krok 2. Przejmiesz  kontrolę  – zrozumiesz skąd biorą się Twoje wewnętrzne dialogi i zdecydujesz, które z nich mają na dalej dla Ciebie działać, a których się chcesz pozbyć.

Krok 3. Wykorzystasz zasoby Krytyka – wykorzystasz siłę swojego Krytyka do swojego rozwoju i działania, nie pozwalając aby Cię ograniczał i dominował w twoim życiu wewnętrznym

Krok 4. Wprowadzisz Sojusznika – zbudujesz wewnętrzną postać przyjaciela i dasz sobie akceptację i zrozumienie. Twoje poczucie wartości przestanie zależeć tak bardzo od akceptacji i zrozumienia innych.

Krok 5. Trenujesz asertywność –  dzięki asertywności obronisz się gdy krytyka płynąca z zewnątrz wybije Cię z równowagi emocjonalnej

Opinie i efekty uczestników poprzedniej edycji

Kiedy można zacząć?

W zależności od opcji, którą wybierzesz, możesz skorzystać z:

 indywidualnego prowadzenia przez psychologa online – masz 10 sesji indywidualnych w dogodnych dla Ciebie terminach

lub wziąć udział w sesjach online w małej grupie warsztatowej

W ramach programu masz 5 dwugodzinnych sesji grupowych, prowadzonych przez psychologa

spotkania odbywają się, co drugi tydzień w piątki zaczynając od 28.07.2023

w godzinach 18.00-20.00 czasu polskiego.

Spotkania prowadzi psycholog Ola Muller

Co dokładnie otrzymam, w ramach programu "5 kroków do zmiany Krytyka w Sojusznika?

Dołączasz do programu całościowej zmiany myślenia a my (Ola Muller i Elżbieta Kalinowska) przeprowadzimy Cię przez cały ten proces. 

Od momentu, w którym własne myśli Cię ograniczają, aż do chwili gdy twoje myśli wzmacniają twoją samoocenę, pewność siebie i działanie bez nadmiernego stresu. 

Celem jest taka zmiana, która stanie się Twoją druga naturą. Będziesz myśleć pozytywnie w sposób odruchowy i naturalny. Żeby to osiągnąć zapewnimy Ci:

proces 2 1

Dostęp do autorskiego procesu zmiany

proces 2 1

Poznasz pełną strategię zmiany myśli, która pozwoli Ci trwale wyrzucić z głowy ograniczające myśli i zastąpić je wzmacniającym dialogiem wewnętrznym. Zamiast walczyć ze sobą, w sposób systematyczny i uporządkowany, krok po kroku zaczniesz przejmować kontrolę nad negatywnymi myślami

Wartość opracowania procesu: 1000zł

OM z filpchartem i bez tla

Współpraca z doświadczonym psychologiem

 10 godzin współpracy z psychologiem, specjalistą metody Voice Dialog.  Kontakt indywidualny lub 5 sesji po 2 godziny w małej grupie

Dzięki tej formie pracy nad swoimi myślami, zaczniesz szybko doświadczać pierwszych pozytywnych efektów. Nie osiągniesz tego, pracując wyłącznie samodzielnie, bo praca w grupie przyspiesza zmiany na głębokim poziomie. 

OM z filpchartem i bez tla

Warsztaty będzie prowadzić Ola Muller –  psycholog/psychoterapeuta z ponad 20-to letnim doświadczeniem w pracy z grupą. Specjalista metody Voices Dialoque

Wartość współpracy z psychologiem: 1800zł 

wizualizacja spolecznosci

Dostęp do zamkniętej grupy uczestników, z udziałem psychologa

wizualizacja spolecznosci

Bezterminowy, stały dostęp do szybkiego i bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami programu i psychologami prowadzącymi program. 

Ta grupa tworzy dla Ciebie środowisko zmian, niezbędne  i bardzo pomocne, gdy wprowadzasz w życie i utrwalasz swój nowy dialog wewnętrzny. Wiedza działa tylko wtedy, gdy jest wprowadzana w życie, a w życiu masz wiele sytuacji, które Cię zaskoczą. Jeśli chcesz utrzymać nowy dialog w swojej głowie i uczynić go automatycznym potrzebujesz wiedzieć jak go zastosować w tych sytuacjach. Tu kontakt z grupą i prowadzącym psychologiem jest niezbędny.

Wartość udziału w tej grupie ze względu na zaangażowanie psychologa: 1000zł

mockup z komputerem i llll

Dostęp do materiałów video

mockup z komputerem i llll

Roczny dostęp do nagrań video, zawierających pełną wiedzę z przykładami, jak zastosować ją w praktyce.  Każdy krok twojego procesu omówiony w oddzielnym module

Zależy nam na trwałych efektach. Nowe schematy mogą się stać twoją drugą naturą, ale do tego potrzeba czasu. A wiedza, z czasem się ulatnia, więc raz po raz będziesz potrzebować przypomnieć sobie wybrane kwestie. Materiały video, pomogą Ci gdy napotkasz trudne sytuacje. 

Wartość nagrań – 500zł

wizualizacja workbookow2

5 zeszytów ćwiczeń w formie pdf

wizualizacja workbookow2

5 zeszytów zawierających ćwiczenia, które pomogą Ci wdrożyć kolejne pięć kroków procesu zmiany.

Sama wiedza Ci nie wystarczy. Praca z psychologiem ustawi Cię na właściwych torach ale zmiana może się udać tylko wtedy, gdy Ty ją będziesz podtrzymywać swoim działaniem. Ćwiczenia pokażą Ci, co dokładnie masz robić, w jaki sposób wprowadzać wiedzę w życie. Wartość tak opracowanych ćwiczeń zebranych w formie pięciu zeszytów ćwiczeń.

Wartość ćwiczeń – 500zł

Ile wyniesie moja inwestycja w ten program?

Otrzymujesz dostęp do programu, który trwale zbuduje w Tobie

 

 

zdolność do asertywnej odmowy

dystans do emocji, problemów i oczekiwań innych ludzi

swobodę w proszeniu i korzystaniu z pomocy innych

uwolni od perfekcjonizmu i nadmiernego stresu

Dzięki autorskiemu procesowi, współpracy z psychologiem, dostępowi do grupy wsparcia i materiałom na platformie, ta zmiana będzie dla Ciebie prosta, zajdzie bardzo szybko i będzie trwała. Pierwsze efekty poczujesz już w trakcie pierwszego spotkania z psychologiem. 
Osiągnięcie trwałej zmiany w zależności od zaangażowania zajmie Ci ok. 3-4mce

Wartość programu, w trybie indywidualnych konsultacji to 3800zł*

* bez dostępu do grupy i energii oraz motywacji, jaką daje praca grupowa

pani 2

Bezsprzecznie lepszym, jeśli chodzi o efekty jest wybór warsztatów grupowych, w małej grupie. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekonomiczne, które pozwala Ci zaoszczędzić 2420zł (ponad 60% ceny programu w wersji indywidualnej) 

Ilość miejsc w grupie warsztatowej jest limitowana. Maksymalna ilość to 10 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń

 

Program indywidualny

Warsztaty grupowe

3800 zł
1380 zł

ważne informacje dla zamawiających warsztaty grupowe

Zaraz po zakupie, otrzymasz:

W ciągu 2 miesięcy uruchomisz proces zmiany swojego ograniczającego dialogu wewnętrznego

Koniec ze złością na siebie, że dajesz się wykorzystywać i poświęcasz się dla osób, które nie dają nic w zamian.

Koniec z wewnętrzną presją i perfekcjonizmem. 

Koniec z domyślaniem się oczekiwań innych i automatycznym angażowaniem się w cudze problemu i emocje.

Koniec z poczuciem, że masz za dużo na swojej głowie i nie możesz odpocząć.

Za kilka tygodni zaczniesz :

Świadomie wybierać, w co i w jakim stopniu, się zaangażujesz.

Odzyskasz poczucie wpływu na swoje życie.

Zregenerujesz się emocjonalnie, aby móc efektywnie robić, to co jest dla Ciebie ważne.

Ochronisz się przed ryzykiem całkowitego wypalenia emocjonalnego i depresji.

Autorki programu:

OM bez tla2 1

Ola Muller

prowadząca

Od 1997 jako psycholog pomaga ludziom w odkrywaniu możliwości i przekraczaniu ograniczeń emocjonalnych.
Absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

Posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Ukończyła I Fazę Programu Licencyjnego i posiada uprawnienia do prowadzenia terapii i pracy z grupami 

2 1

Ela Kalinowska

opiekun programu

Od 1995 jako psycholog pomaga ludziom w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi i emocjonalnymi. Absolwentka wydziały Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Od 2001 psycholog kliniczny, specjalista pierwszego stopnia, psychoterapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Pamiętaj mamy tylko 10 miejsc - liczy się kolejność zgłoszeń

Nauczysz się kontrolować poziom stresu i wewnętrznego napięcia

pozbędziesz się paraliżującego lęku przed błędem i porażką

nauczysz się radzić sobie z krytycznymi ocenami innych oraz lękiem przed krytyką;

wzmocnisz poczucie własnej wartości i zyskasz więcej odwagi do działania.

2 1

Jeśli ciągle jeszcze masz wątpliwości, pytania lub zastanawiasz się nad możliwością rozłożenia płatności na raty, napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@ekalinowska.pl
+48 503 012 481