Harmonia w życiu

Twoja odporność psychiczna, zależy od tego w jakiej mierze potrafisz równoważyć swoje zaanagażowanie w aktywności z jednej sfery życia, działaniem w innych. Na ile potrafisz równoważyć:

  • pracę z odpoczynkiem
  • czas dla innych, czasem dla siebie
  • aktywności skierowanej ku światu, aktywnością skierowaną ku swojemu wnętrzu
  • zaangażowanie w realizację celów i działanie, refleksją i skierowaniem umysłu ku sprawom większym niż twoje doraźne cele (duchowość, religia itp)

 Trening uważności

nagrania mp3

Opanujesz napięcie ciała i umysłu, pchające Cię do ciągłej aktywności i utrudniające odpoczynek. Pozwoli wyrobić nawyk świadomej obecności Tu i Teraz, równoważącej ciągłą koncentrację na tym, co było lub na tym co będzie. Opanujesz lęk związany z tworzeniem czarnych scenariuszy na przyszłość i frustrację wynikającą z negatywnego myślenia o tym, co było.

Pierwszy krok

warsztat online

Ustalisz swój cel i zaplanujesz pierwszą rzecz jaką zrobisz, aby ją osiągnąć. Jeśli Chcesz rozwinąć nowe aktywności równoważące, twoje zaangażowanie w jakiś obszar życia, potrzebujesz stworzyć nowe nawyki. Potrzebujesz zacząć robić coś, na co do tej pory nie miałeś czasu. Ten warsztat pomoże Ci zaplanować i przeprowadzić taką zmianę.

Asertywność

warsztat online

Jeśli zaczniesz wprowadzać zmiany równoważące balans w Twoim życiu, nieuchronnie wejdziesz w konflikt z osobami wokół siebie. Zmiana po twojej stronie będzie mieć konsekwencje w ich życiu i mogą się jej sprzeciwiać. Tym samym, postawią Cię w sytuacji  konfliktu i aby wprowadzić taką zmianę, potrzebujesz takie konflikty rozwiązać. Poznaj sposób jak sobie z tym poradzić