Pięć… cztery… trzy.. dwa… jeden… !!!

i oto proszę Państwa mamy kolejny Nowy Rok….

Za dwadzieścia parę godzin kolejny raz ulegniemy magicznemu myśleniu i nadamy wartość ułamkowi sekundy, w którym uznamy, że coś się skończyło aby otworzyć drogę czemuś nowemu.

To nowe obdarzymy nadzieją, że będzie lepsze.

Być może niektórzy z nas kolejny raz powiążą tę nadzieję ze swoim postanowieniem czyniąc przełom roku okazją do czegoś przełomowego w swoim życiu.

Jeśli masz już jakieś doświadczenie z postanowieniami noworocznymi to wiesz, że różnie z nimi bywa i niektóre pozostają niezmiennie w sferze planów, przez parę lat

Nie wiem czy wiesz, ale często już samo przyjrzenie się temu, jak wygląda samo Twoje postanowienie pozwala ocenić na ile ma ono szansę powodzenia.

Nie ma tu znaczenia to, jak będziesz realizować noworoczne postanowienie, ani jak dużą będziesz mieć motywację. Samo to jak podchodzisz do tej zmiany może być dla Ciebie barierą, skazującą całe przedsięwzięcie na niepowodzenie.

Poniżej masz prosty test, dzięki któremu możesz już dziś oszacować swoje szanse na realizację swojego postanowienia noworocznego postanowienia.

Sprawdź czy Ci się uda.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse i zmniejszyć ryzyko porażki, możesz dostać szczegółową instrukcję jak przeciwdziałać zagrożeniom z każdego poniższego punktu ale najpierw zrób test:

Fill out my online form.

Załóżmy, że Twoje postanowienie ma 100% szans na realizację. Teraz za każdą swoją odpowiedź twierdzącą (TAK) na powyższe pytania odejmij 10% a otrzymasz prawdopodobieństwo z jakim może Ci się udać zrealizować noworoczne postanowienie.

Np. jeśli masz 3 odpowiedzi TAK to wykonujesz proste działanie:

100%-3 razy 10%=100%-30% = 70%

Przy trzech odpowiedziach TAK w powyższym teście możemy przyjąć że Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu są na poziomie 70%

To ciągle jeszcze całkiem sporo.

Jednak jeśli w powyższym teście wyszło Ci 5 lub więcej odpowiedzi twierdzących to Twoje postanowienie jest mocno zagrożone i lepiej rozważ czy w ogóle zawracać sobie głowę takim postanowieniem.

Jest oczywiście jeszcze jedna możliwość -możesz udoskonalić swoje postanowienie noworoczne tak aby już na stracie zwiększyć swoje szanse.

Jeśli chcesz otrzymać podpowiedź jak przeciwdziałać zagrożeniom z każdego z powyższych punktów, albo po prostu zżera Cię ciekawość, dlaczego takie właśnie rzeczy stanowią zagrożenie, podziel się swoimi refleksjami w komentarzu poniżej. Wyślę Ci na podanego maila wyjaśnienia i podpowiedzi