Już za chwilę, już za moment , wystrzelą korki szampana. Jak co roku ulegniesz mitowi, że
” w Nowym Roku wszystko się zmieni.” Nadzieja ta każdego roku wywołuje w Tobie ekscytację. Ale czy zmieni się samo? Jakie są Twoje postanowienia noworoczne? Wśród przyjaciół i znajomych będziesz snuć plany, do zrealizowania w Nowym 2019 Roku. Opowiadając o marzeniach, wpadnie Ci do głowy wiele pomysłów na zmiany. Mam dla Ciebie garść wskazówek, jak je wcielić w życie.
Niezależnie od tego jakie będzie Twoje postanowienie, jego realizacja będzie wymagała od Ciebie aktywności i przemyślanego działania.

Ustal priorytety

Spytaj siebie, co jest najważniejsze. Weź kolorowe, samoprzylepne karteczki i wypisz to, co jest dla Ciebie najbardziej istotne .Wybierz 3 najważniejsze sprawy. Kolory sprzyjają kreatywnemu myśleniu, a jeśli coś jest dla Ciebie ważne, Twój mózg skupia się na tym, by jak najszybciej to osiągnąć. Przyklej karteczki na lodówkę. Każdego dnia, gdy podejdziesz, by wyjąć coś do jedzenia przypomnisz sobie o swoich postanowieniach. Jeśli będziesz o nich pamiętać i konsekwentnie, codziennie stawiać małe kroki, każdy dzień przybliży Cię do ich realizacji.

Postanów aktywność
Nadmiar czasu na realizację postanowienia, może Cię  od niej oddalać. Nie odkładaj tego w nieskończoność. Im szybciej zaczniesz, tym większe masz szanse na powodzenie.

Nie bój się zmian

Lęk przed zmianą to blokujący mechanizm psychologiczny. Taki chochlik, który zatrzymuje Cię w miejscu. Nie daj się. Zacznij od razu. Nie czekaj na nic. Strach zabiera Ci czas, kiedy mógłbyś już czerpać radość z nowego lepszego życia.  Nie pozwalaj zabrać go sobie już więcej.

Nie obawiaj się niepowodzenia

Z postanowieniami noworocznymi często jest tak, że się powtarzają. Z porażkami jest tak, że dłużej mogą zostawać w Twojej pamięci. Wyobrażam sobie, że możesz nie pracować nad realizacją postanowień noworocznych tylko dlatego, że boisz się rozczarowania, które wiąże się z ewentualną porażką. A co jeśli tym razem się uda i osiągniesz sukces. Zrealizujesz postanowienie noworoczne? Nie zamykaj się na nowe możliwości. Uwierz w siebie. Możesz więcej, niż Ci się wydaje.

Wyjdź ze strefy komfortu

Każda zmiana wymaga od Ciebie kroku wprzód. Tylko w ten sposób, dasz sobie szansę na dotarcie tam, gdzie jeszcze Cię nie było i osiągnięcie tego wszystkiego o czym marzysz. Otwórz się na doświadczenia i pozwól sobie na radość. Radość sprzyja realizacji postanowień.  Znalazłam, gdzieś kiedyś taki cytat ” Zrób dziś to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć to, o czym inni marzą.”, jeśli się odważysz, możesz osiągnąć wszystko. Daj sobie szansę.

365 szans na zmianę

Twoje noworoczne postanowienie, nie ma terminu ważności. Nie poddawaj się, więc gdy po pierwszym kwartale 2019 roku, wciąż będziesz na etapie ustalania priorytetów. Realizacja postanowień noworocznych nie ma terminu ważności. Nie bój się zmian, doprowadzą Cię one tam, gdzie chcesz. Porażka to nie koniec świata. Wyciągaj wnioski z niepowodzeń. Zawsze idź do przodu. Żyj i bądź szczęśliwy przez cały 2019 rok.