Tytuł książki może sugerować, że rzecz jest o jakiejś super nowoczesnej metodzie psychoterapii. O czymś, co jest więcej niż tylko metodą.

Nic bardziej mylącego. LeShan przypomina w niej i na swój własny sposób opowiada, o starej znanej prawdzie, że najistotniejszym czynnikiem uzdrawiającym w psychoterapii jest nie metoda, tylko dobra i głęboka relacja pomiędzy psychoterapeutą a jego klientem.

Moc uzdrawiania nie tkwi w technikach i ogólnych zasadach nurtów terapeutycznych. Zawiera się w zdolności terapeuty do tworzenia optymalnego dla danej osoby „środowiska wzrostu”. Metoda może okazać się skuteczna dopiero wtedy, gdy będzie korespondować z indywidualnymi potrzebami danej osoby, wobec której jest stosowana.

Refleksje LeShana dotyczące relacji pomiędzy psychoterapeutą a jego klientem mogą być szczególnie interesujące dla psychoterapeutów, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z terapią. Dla bardziej doświadczonych stanowić mogą przypomnienie i powrót do tego, co łatwo może się zgubić w codziennej rutynie.

wyd. PI NLP, 2008 Warszawa

Pobierz poradnik
5 Zasad Jak Pozbyć się Lęku
i zyskać większą pewność siebie
Akceptuję politykę prywatności

Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez MULTIKA Elżbieta Kalinowska w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozmowa o pomocy psychologicznej w internecie

Jeśli zastanawiasz się czy skorzystać z pomocy psychologa on-line, jeśli masz w związku z tym wątpliwości, zapraszam Cię do posłuchania...

Zamknij