Luke Rhinehart “Księga est”
(EST – Erhard Seminars Training – stworzony przez Erharda Wernera program rozwoju osobistego )

Nie jest to książka dla Ciebie, jeśli zależy Ci na zrozumieniu, zrozumieniu i współczuciu. Trener tej metody powiedziałby Ci:

“Zrozumienie jest nagrodą pocieszenia dla przegranych”

Jeśli jednak masz w sobie gotowość i prawdziwe pragnienie zmiany, nie będzie Ci przeszkadzało, że pobudka jaką zafunduje Ci ta książka niekoniecznie będzie przyjemna.
W sumie kto chciałby się obudzić? Pobudki z reguły nie są przyjemne.
A wg. metody est – to właśnie masz zrobić aby Twoje życie mogło zacząć funkcjonować – obudzić się.
Myślisz, że żyjesz świadomie, jednak to co sprawia, że przeżywasz lęk, problemy i zniechęcenie wynika stąd, że wiele lat swojego życia poświęcasz na nieprzeżywanie. Jest tysiące sposobów nie przeżywania swojego życia – nie tylko uzależnienie czy granie różnych ról w relacjach z innymi

Siłą tej książki nie jest to, że opisuje jedną z kontrowersyjnych i owianych mitami, metod samorozwoju – ta książka sprawia, że sami stajemy się uczestnikami – sami stajemy wobec prawdy o swoim życiu i o tym, jak unikamy przeżywania, jak sami sprawiamy, że nasze życie nie wygląda do końca tak jakbyśmy tego chcieli.
To dobra rzecz dla tych, którzy wiedzą, że potrzebują zmiany, wiedzą co nie działa w ich życiu, ale jakoś nie mogą podjąć decyzji o tym, żeby wziąć odpowiedzialność za zamiany.
Chcą czegoś ale jednocześnie nie osiągają tego.

Kliknij aby zajrzeć do książki

Jeśli chcesz już teraz zacząć czytać
a jeśli chcesz najpierw posłuchać co mówi Joe Vitale o tej książce i o tym jaki wpływ wywarła na jego życie to obejrz film: