Zadbaj o relacje z innymi ludźmi

Każdy człowiek ma potrzebę przynależności i kontaktu z innymi ludźmi. Jedni mają tę potrzebę bardziej rozwiniętą, inni mniej. Jednak każdy z nas ma ją w jakimś stopniu. Ma to korzenie w prehistorii człowieka. Siłą człowieka w zdrzeniu z naturą, była przynależność do grupy. Dlatego, poczucie bezpieczeństwa zależy od naszego oparcia w relacjach z innymi ludźmi. Zadbaj o swoje relacje, aby czuć się bezpiecznie i wzmocnić swoją odporność na stres

Ty wobec krytyki innych

warsztat online

Będąc w relacjach z innymi ludźmi, prędzej czy później spotkasz się z ich zdaniem na Twój temat. Nie możesz tego uniknąć ale możesz nauczyć się spokojnie przyjmować to, co mówią inni. Czasem warto tego posłuchać a czasem trzeba się od tego odciąć. Dowiesz się, po czym poznać, z którą z tych sytuacji masz do czynienia. Poznasz skuteczną metodę prowadzenia rozmowy, dzięki której sprowadzisz emocjonalne wypowiedzi swojego rozmówcy do konstruktywnej opinii. Będziesz w stanie przyjmować z dystnasem, opinie innych ludzi.

Asertywność

warsztat online

Jeśli wchodzisz w relacje z innymi ludźmi, nieuchronnie doświadczysz rozbieżości  oczekiwań i potrzeb. Każdy człowiek jest inny i każdy w inny sposób zaspokaja swoje potrzeby, co innego uważa za oczywiste.  Dlatego nie jesteśmy w stanie uniknąć konfliktu. Paradoskalnie im bliższa relacja, tym ryzyko konfliktu większe.
Dowiesz się jak bezpiecznie przechodzić przez konflikty. Jak w trakcie trudnej rozmowy kontrolować emocje zarówno swoje i jak i rozmówcy. Poznasz skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów.