Być może był taki dzień, kiedy czułaś się tak inna od innych… Być może poczułaś się z tym niepewnie… może nawet złościłaś się, że nie jesteś taka jak….
Może mówiłaś sobie: inni są wspaniali, dlaczego nie mogę być jak oni. I czułaś jak twoje poczucie wartości pikuje w dół…..

Zobacz jak piękny jest świat różnic.
Obejrz film.
Zwróć uwagę jak taniec Matta zmienia się, gdy zaczynają tańczyć inne osoby. Nie ma tańca bardziej lub mniej właściwego – każdy tańczy swój własny… niepowtarzalny…. i to jest właśnie piękne.

Zatańcz razem z nim, poczuj siebie w tym tańcu i doceń swoją niepowtarzalność.

Popatrz jeszcze raz na tych ludzi, jak tańczą.

Pomyl o tym, jak absurdalne wydaje się oczekiwanie, że wszycy będą tacy sami.

Ile razy w swoim życiu uznajesz czyjś taniec za wzór, za to jak powinnaś coś zrobić – ile razy masz do siebie pretensję za to, że jesteś inna niż wzór, który sobie znalazłaś.

Zobacz jak różni są ludzie

Zobacz jakie bogactwo kryje się w tej różnorodnosci – grubi i chudzi, młodzi i starzy, ekspresyjni i zamknięci w sobie, odważni i nieśmiali, tańczący i stojący z tyłu – wszyscy razem tworzą całość, która byłaby znacznie uboższa, gdyby byli tacy sami.

Pomyśl o tym, gdy złościsz się na siebie za to, że jesteś taka …………..

Dobrze, że jesteś.

Jeśli spodobało Ci się to, co tu zobaczyłaś, jeśli choć na chwilę poczułaś większą zgodę na siebie – napisz proszę poniżej dwa słowa o swoich refleksjach.
Dziękuję za komentarze